RM, czyli kolejna marka quadów na stoisku PAKO RACING

Na stoisku firmowym dealera quadów Pako Racing podczas Auto Moto Show Toruń pojawi się kolejna sprawdzona marka rosyjskich maszyn.

Spółka Akcyjna „Russian Mechanics” (Rybinsk, obwód Jarosławski) to rosyjska firma, która opracowuje, produkuje, sprzedaje i świadczy usługi serwisowe dla skuterów śnieżnych i pojazdów terenowych. Pojazdy terenowe produkowane przez rosyjskich mechaników są używane w całej Rosji, w tym w warunkach arktycznych, a także są eksportowane. Skutery śnieżne i quady RM są pomocnikami w pracy, służą do rekreacji, służą w jednostkach Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, jednostkach wojskowych, strzegą granic, są poszukiwane przez firmy naftowe i gazowe, są używane na terenie rezerw. W 2021 roku Russian Mechanics obchodzić będzie istnienia 50-lecie firmy.

Modele quadów RM dostępne w naszym kraju to PM 800 Duo (standard) oraz PM 800 Trophy .

PM 800 DUO to najmocniejszy pojazd terenowy w gamie PM. Bez problemu radzi sobie z rozwiązywaniem różnorodnych zadań. Sprawdzi się u Ciebie w warunkach terenowych. W razie potrzeby wyciągnie utknięty w błocie samochód osobowy, przewiezie ładunek w przyczepie. Na PM 800 DUO ciekawie i łatwo układać leśne trasy, jeździć, cieszyć się radością wypoczynku w przyjaznym towarzystwie. To model, który osiągał wiele sukcesów również w sporcie, zarówno na terenie Rosji, jak i w międzynarodowej rywalizacji poza jej granicami.

W 2019 roku rosyjscy inżynierowie mechanicy dokonali w modelu 18 zmian o różnym znaczeniu. PM 800 DUO opuszcza linię montażową z ulepszonymi właściwościami użytkowymi i zupełnie inną ergonomią. Nowe podejście do doboru dostawców, instalacja do poszerzenia asortymentu części, podzespołów, materiałów własnej produkcji, pozwalają firmie ściśle kontrolować ich jakość i niezawodność.

Quad posiada nowe zderzaki ze zmodyfikowaną geometrią przestrzenną, dzięki czemu bez problemu można szturmować leśne drogi, pewnie pokonywać głębokie koleiny wypełnione wodą i błotem.

Plastik nie boi się już uderzeń. Wizualnie materiał pozostał niezmieniony. Jednak teraz do jego składu dodano specjalny dodatek, dzięki któremu plastik nie pęknie na mrozie, pozostanie nienaruszony w obliczu niespodziewanych przeszkód.

Zmieniono kształt siedzenia ATV. Faktura materiału nowego siodełka dla kierowcy i pasażera jest miękka, jednocześnie nie przepuszcza wody, nie boi się mrozu, co w każdej – słonecznej, deszczowej, zimnej pogodzie – sprawia, że można cieszyć się ruchem. Zwracając szczególną uwagę na doświadczenie eksploatacyjne właścicieli sprzętu, projektanci przenieśli szyjkę wlewu plastikowego zbiornika paliwa na skrzydło pojazdu ATV. W razie potrzeby samochód można szybko zatankować, bez dodatkowego wysiłku.

Wersja Trophy posiada dodatkowo: wznios chłodnicy, snorkiel, aluminiowe osłony spodu.

Poza tym w sprzedaży pojawią się też jeszcze mniejsze quady tej marki – 500/650, a w niedługim czasie również 1000.

Na stoisku Pako Racing w sobotę w MotoParku Toruń zaprezentowane zostaną też małe quady i buggy dla młodszych.

Strona polskiego importera: https://rm-polska.pl/

PAKO RACING – dealer marek RM, Stels i CF Moto, punkt serwisowy BRP (Sieci Dealer ATV), serwisem motocykli, ATV, UTV oraz sprzętu wodnego z 10-letnim doświadczeniem, chip tuning, modyfikacje elektroniki w pojazdach, pełna gama usług serwisowych.